Start Tabeller Tävlingar/Resultat Kontakt Regler

Motocrossektionen

En ideell verksamhet med uppdrag att arbeta med och att ansvara för drift och utveckling av motocrossverksamheten i Sverige.

Motocrossektionen

Facebooksidan innehåller nyheter om och kring Motocrossåkning.

Vår Facebook-policy: Vi förbehåller oss rätten att ta bort kommentarer med kommersiell innebörd eller hänvisningar till enskilda produkter.

Vi accepterar inte inlägg som strider mot lag eller annars har rasistiskt, sexuellt eller våldsamt innehåll eller som innehåller nedsättande omdömen om kön, ras, religion eller sexualitet. Inte heller svordomar, könsord eller ovårdat språkbruk accepteras. Inlägg som innebär intrång i annans upphovsrätt eller annan immateriell rättighet accepteras inte heller. Angrepp på enskilda individer accepteras inte. Inlägg i strid med dessa regler kan tas bort eller anmälas till Facebook och raderas.

Vill du klaga på ett inlägg kan du mejla till motocross@svemo.se

Kontakta oss

Peter Isgren

Kanslipersonal, Koordinator Motocross

peter.isgren@svemo.se

011-23 10 91

Malin Nylund

Ledamot / Utbildningsansvarig

malin.nylund@svemo.se

073 415 69 77

Tommy Allansson

Sammankallande

tommy.allansson@svemo.se

073-999 01 15

Joakim Svensson

Ledamot / IT Ansvarig

joakim.svensson@svemo.se

070-283 66 71

Magnus Markenfelt

Ledamot

magnus.markenfelt@svemo.se

070-781 87 53

Adressuppgifter

Allmän kontaktinformation

motocross@svemo.se

Adress

Sprängstensgatan 2
600 02 Norrköping
Sweden